Tohle pivo je Pěkný číslo! Vaříme nový ležák pro Univerzitu Karlovu

Když se spojí parta matematiků, vysokoškoláků a milovníků kvalitního piva, vznikne Pěkný číslo. Právě tak se jmenuje nový ležák, který na trh v březnu 2021 uvede Pivovar Ferdinand ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy a Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským.

Hlavní inspirace? Číslo π, které se symbolicky promítá do receptury i názvu piva. Ale taky do složení: přibližná hodnota čísla π je 3,14, a tak se při výrobě používají hned tři druhy chmele. Stupňovitost ležáku je kolem 14 a obsah alkoholu zhruba 6,28 %, což odkazuje k dvojnásobku π.

Těšte se na pivo s nádechem karamelu, jemného cukrového melounu se stopami manga a vanilky, opojného bylino-kořenitého aroma s osvěžujícími tóny máty a tymiánu. Všechny vlastnosti piva krásně vyniknou díky tradičním výrobním postupům, na kterých si Pivovar Ferdinand zakládá. Tohle pivo bude zkrátka stejně jedinečné jako Ludolfovo číslo!

 

Buďte u vývoje nové etikety "Pěkný číslo". Až do 20. listopadu se můžete přihlásit do veřejné soutěže k návrhu etikety. Více na www.peknycislo.cz.

15.10.2020