Ano
Ne

JE VÁM VÍCE NEŽ 18 LET?

 

 

Pivovar Ferdinand, s.r.o. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše internetové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Tohle pivo je Pěkný číslo! Vaříme nový ležák pro Univerzitu Karlovu

Když se spojí parta matematiků, vysokoškoláků a milovníků kvalitního piva, vznikne Pěkný číslo. Právě tak se jmenuje nový ležák, který na trh v březnu 2021 uvede Pivovar Ferdinand ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy a Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským.

Hlavní inspirace? Číslo π, které se symbolicky promítá do receptury i názvu piva. Ale taky do složení: přibližná hodnota čísla π je 3,14, a tak se při výrobě používají hned tři druhy chmele. Stupňovitost ležáku je kolem 14 a obsah alkoholu zhruba 6,28 %, což odkazuje k dvojnásobku π.

Těšte se na pivo s nádechem karamelu, jemného cukrového melounu se stopami manga a vanilky, opojného bylino-kořenitého aroma s osvěžujícími tóny máty a tymiánu. Všechny vlastnosti piva krásně vyniknou díky tradičním výrobním postupům, na kterých si Pivovar Ferdinand zakládá. Tohle pivo bude zkrátka stejně jedinečné jako Ludolfovo číslo!

 

Buďte u vývoje nové etikety "Pěkný číslo". Až do 20. listopadu se můžete přihlásit do veřejné soutěže k návrhu etikety. Více na www.peknycislo.cz.

15.10.2020

 

Rozvoz piva

v Praze a okolí!

 

 

více...