Pivovarské slavnosti u Ferdinanda

První zářijová sobota bude v Benešově opět patřit oslavám piva. Pivovarské slavnosti začnou v areálu našeho pivovaru už ve 13.00 a jako každoročně, také letos nabídnou program pro malé i velké.

 

Těšte se na Ferdinandovy klasiky, ale i novinky. Ochutnejte novou várku Vídeňského ležáku nebo řezanou jedenáctku. Nejlíp chutná ze skla – půllitr pořídíte přímo v areálu, najdete tu ale i "vratné" kelímky, jako suvenýr. K dispozici bude opět i samoobslužná myčka. Pro ty, kdo alkohol nechtějí nebo nesmí, mohou sáhnout po nealko pivu a to i v bezlepkové variantě. Novinkou je Beer MIX, bezlepkové nealkoholické pivo s pomerančem.

 

Pivovarské slavnosti nabídnou celou řadu gastronomických i hudebních zážitků. Letos k nám zavítá Radek Příhonský, který vyhrál prestižní cenu Zlatý kuchař 2023 v kategorii Hvězda street foodu. Poznejte neprobádané chutě a zjistěte, jak chutná bezlepkové pivo oceněné značkou Klasa. Pak si klidně zatančete. Takhle vypadá kultura v režii benešovského pivovaru.

 

Těšte se i na skvělé jídlo. Ochutnáte mexickou a kubánskou kuchyni, masové i veganské burgery, grilované sýry, burgery s hovězím masem nebo trhaným vepřovým, plněné bagety, srbské plejskavice, grilované kýty či kančí klobásy, lívanečky, palačinky naslano i nasladko. Nebude chybět točená zmrzlina ani čerstvá káva.

 

Děti i dospělí se můžou vyřádit ve fotokoutku. Zkusit můžete i stále oblíbenější beerpong pod hlavičkou www.unipong.cz.

 

Hudební program poběží na dvou scénách:

 

13.00 / Karbyn
14.00 / Třehusk
15.00 / Allmara
16.00 / Bílá nemoc
17.00 / TNS
18.00 / Sabina Ludányiová
19.00 / Medvěd 009
20.00 / Maniak
21.00 / Lahvátor

 

Přihlaste na prohlídku pivovaru a prozkoumejte unikátní humnovou sladovnu, varnu nebo ležácké sklepy. Exkurze je možné předem rezervovat na e-mailu: ferdinand@pivovarferdinand.cz. Do předmětu pište REZERVACE. A pozor, kapacita je pro tyto online rezervace omezená jen pro prvních 60 osob. Prohlídky začínají ve 13.30 a končí v 17.30.

 

Vstup na místě: 100 Kč, děti zdarma

28.5.2024