Pivovar Ferdinand získal další ocenění od Sdružení přátel piva

Polotmavý speciál Sedm kulí a světlý ležák Max letos bodoval a opět se umístil v tradiční anketě pořádané Sdružením přátel piva (SPP) o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku.

Benešov -  Jubilejní 25. ročník se tentokrát konal ve Mžanech u Hradce Králové, kde byly zveřejněny výsledky této nejstarší novodobé pivní soutěže u nás. SPP předalo ceny za nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku v celkem 11 kategoriích. Pivovar Ferdinand si odnesl 3. místo za polotmavý ležák Sedm kulí a 3. místo za světlou jedenáctku Max. Po prestižním ocenění České chuťovky za dvanáctistupňový ležák Premium, který letos v říjnu osobně v Senátu ČR převzal sládek pivovaru Jaroslav Lebeda, získal tak nyní benešovský pivovar další dvě ceny. Bylinkami ochucené pivo Sedm kulí a plná hořkosladká chuť Maxe oslovila nejen porotu, ale především všechny milovníky piva. Všechna piva, která anonymní porota hodnotí, jsou SPP zakoupená v běžných obchodech, tedy veřejně dostupná a ve volném prodeji.

Pivovar Ferdinand sází nejen na kvalitu surovin a tradiční výrobu piva, ale také na servis zákazníkovi. Pro své příznivce v Praze již dva roky funguje služba Ferdadomu.cz, prostřednictvím které rozváží svůj sortiment.

Samotné sdružení, které vzniklo v roce 1990 z iniciativy plzeňských studentů, soustřeďuje dnes odborníky z oboru a znalce pivovarnictví, piva a pivní kultury v Česku. Nezávislá soutěž Sdružení přátel piva je navíc na českém trhu nejstarší anketou o kvalitní a chutné pivo. V současné době má sdružení 1373 registrovaných členů, kteří o samotných vítězích rozhodují. Letos se hlasování zúčastnilo 40 % z nich. Ferdinand si proto tohoto ocenění váží dvojnásob.  

Více na www.pratelepiva.cz nebo www.pivovarferdinand.cz
2.12.2015