Novinka u Ferdinanda - Pěkný číslo

Dva roky hledání té správné receptury. Nekonečné zkoušení, ochutnávání a ladění k dokonalosti. A konečně je to tu – na trh jde pivo Pěkný číslo, inspirované číslem π, které vaříme pro Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy!

 

Do distribuce se první lahve nového ležáku dostaly 14. března – na Mezinárodní den Ludolfova čísla. Koupíte ho ve vybraných e-shopech, Ferdadomu.cz, na Matfyzpress.cz a od 18. března i v online supermarketu Rohlík.cz. Veškeré informace o pivu i možnostech, kde ho pořídit, budou postupně přibývat na webu Peknycislo.cz.

 

Co na vás vůbec v minimalistických lahvích s černobílým potiskem z dílny grafického studia Autority čeká? Symbióza originality a české tradice, ztělesněná v těch nejkvalitnějších pivovarských surovinách. Svěží spodně kvašený speciál je chmelený Žateckým poloraným červeňákem, chmelem Magnum, za studena chmelený Kazbekem a německým chmelem Huell Melon. Potěší fanoušky piv typu IPA, jejichž chuť může připomínat.

 

Písmeno π inspirovalo i samotnou recepturu a výrobní postup. Pivo kvasí po dobu zhruba 2π dní, zraje 29π dní a prochází teplotou π °C. Studené chmelení trvá 9π dní a hořkost nápoje v jednotkách IBU odpovídá zhruba 10π.

 

I když "πvO" vzniklo pro univerzitu, rozhodně nepatří jen studentům. Užije si ho každý, kdo má rád lehkou karamelovou chuť, chmelové aroma doprovázené ovocnými a citrusovými tóny, voňavé stopy manga či vanilky s nádechem tymiánu. A taky každý, koho fascinuje písmeno π!

 

 

 

15.3.2021