Nechcete z domu? Pivovar Ferdinand vám v Praze pivo doveze až ke dveřím

Od pradávna pivovary vozily pivo svým zákazníkům. S moderní dobou tato tradice vymizela, teď však zažívá comeback: na trhu si nacházejí místo firmy, které vám nákup doručí až ke dveřím.

Objednat si můžete nejen jídlo, ale taky pivo. Po Praze ho už osm let rozváží například Pivovar Ferdinand, a to prostřednictvím služby Ferda domů. Ke dveřím milovníků pravých ležáků už rozvezl za tuto dobu neuvěřitelných 1300 hektolitrů piva.

 

„Chtěli jsme Pražanům vozit čerstvé nefiltrované pivo, které se ráno stočí z tanku, a ještě ten samý den míří za zákazníkem," říká Ladislav Lojka z obchodního oddělení pivovaru a dodává, „záhy se ale ukázalo, že si zákazníci kromě nefiltrovaného piva oblíbili i klasické „lahváče“. Ty ve druhém roce fungování Ferdy domu tvořily už polovinu objednaného piva. V současné době u rozvozů převažují lahvová piva, nefiltrované speciály tvoří přibližně čtvrtinu všech objednávek na pražské adresy.“

 

Pivovar Ferdinand vaří pivo podle původních tradičních postupů. Vzniká ve varně a přes spilku pokračuje až do sklepa. Ležáky vyrábí z vlastního sladu, vody a českého chmele – nic víc, nic míň. Nejoblíbenějším pivem Pražanů je příjemně hořká světlá jedenáctka Max, v těsném závěsu pak dvanáctka Premium. U žen stále vede bylinná polotmavá třináctka Sedm kulí. Minimální objednávka jsou čtyři 1,5 litrové PET lahve nebo jedna basa. Kdo má rád pestrost, basu si může nakombinovat podle svých preferencí. Vychutnat si tak skutečné pivo z Benešova za férové ceny bez nutnosti za ním jezdit do obchodů může již kdokoliv.

 

Jak na to? Pivo si můžete objednat prostřednictvím přehledného formuláře na stránkách Ferdadomu.cz. Až do 15. dubna zaplatíte pouze za dodání benešovských ležáků. Pokud po tomto datu nakoupíte do 500 Kč, bude vás doprava stát navíc 99 korun. A pozor: kdo jednou vyzkoušel službu a ochutnal benešovské pivo, už jiné nechce.

2.4.2020