Do Pivovaru Ferdinand pro vánoční stromek

 

Benešov, 30.11.2018 – Pivovar Ferdinand uzavřel dohodu s tuzemským pěstitelem vánočních stromků, značkou Lang a od pondělí 3. prosince na svém dvoře zahájí prodej.

 

Benešovský pivovar navazuje na loňskou úspěšnou spolupráci s největším regionálním dodavatelem vánočních stromků z jižních Čech a dopřává místním lidem z Benešova, aby si zakoupili kvalitní vánoční stromky přímo od pěstitele. Každý návštěvník pivovaru bude mít možnost vybrat si ze tří druhů stromků a to smrk pichlavý, borovice černá nebo jedle kavkazská. Nejlevnějsí varianta vyjde na 280 Kč, nejdražší pak na 900 Kč. Pivovar svým zákazníkům při koupi stromku věnuje slevovou poukázku na nákup piva ve své pivovarské prodejně v Benešově a navíc každý hned dostane dvě lahvová piva jako dárek. Kdo nemá cestu do Benešova a chtěl by získat vánoční stromky Lang s pivem Ferdinand, může ještě navštívit Písek, České Budějovice nebo Žďár.

 

Prodej vánočních stromků na dvoře pivovaru bude probíhat až do 23. prosince, denně od 8.00 -18.00.

 

- - - 

Vznik benešovského pivovaru se datuje do roku 1872, avšak samotný Pivovar Ferdinand se zapisuje do historie až v roce 1897, kdy ho nový majitel arcivévoda František Ferdinand d´Este nechal z velké části zrekonstruovat. V  této podobě pivovar funguje dodnes, ročně uvaří 25 000 hl piva. V současné době pivovar vyrábí celkem deset druhů piv. Jsou to jednak piva světlá 10 %, 11 %, MAX 11 %, 12 %, dále tmavý ležák 11 %, polotmavý ležák 13 % Sedm kulí a světlý speciál 15 % d´Este. V sortimentu najdete i nealkoholické bezlepkové pivo, bezlepkové pivo Premium 12 % nebo klasické nealkoholické pivo. Součástí pivovaru je i vlastní humnová sladovna, která vyrábí více než 2 200 tun sladu ročně.

 

30.11.2018