Bezlepkový světlý ležák Ferdinand se značkou Klasa

Od teď se může pyšnit benešovská bezlepková 12 % Premium logem Klasa. To by mělo pomoci pivovaru u jejich spotřebitelů ve snadnější orientaci při nákupech. Poslední dobou se právě bezlepková piva stávají žádanějším zbožím a Pivovar Ferdinand tak dostává výhodu v tomto konkurenčním boji.

 

Označení logem Klasa pro tuhle spodně kvašenou dvanáctku je zárukou kvality, kterou neustále kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa. Ležák je uvařený z benešovského sladu a chmelený třemi druhy chmele. Pravidelně ho testuje několik akreditovaných laboratořích, které patří do licenčního systému ELS a který je jednotný ve všech evropských zemích. Podle protokolů o zkoušce vzorku je vždy obsah lepku méně než 10 mg/l, přičemž legislativní limit je 20 mg/l. Pšeničného prolaminu (gliadinu) v něm najdete méně než 5 mg/l.

 

Ležák s obsahem alkoholu 5 % se vyznačuje čirou barvou, vysokou pěnou s příjemným hořkým dozvukem 30 EBU. Zraje v ležáckých sklepích 60 dní, EPM se pohybuje kolem 12 %. K dostání je ve většině hypermarketů, vybraných supermarketech a restauracích zaměřených na bezlepkovou kuchyni. 

25.4.2024