Benešovský pivovar potěšil seniory a pomáhá klubu v Teplicích

Veselé balíčky pro seniory a pivo pro účinkující. Benešovský pivovar pomáhá v Teplicích, Vlašimi, Vojkově nebo Benešově.

 

Teplický klub Knak od doby vyhlášení nouzového stavu bojuje o přežití. Pivovar mu nabídl pomocnou ruku ve formě piva pro účinkující kapely, které v klubu pravidelně prostřednictvím streamu pořádají své koncerty. „V této době je každá pomoc vítána a moc si vážíme spolupráce. Když to situace dovolí, chceme s Ferdinandem spolupracovat i na dalších plánovaných projektech. Jedním z nich by měl být KNAK FEST, což je soutěž kapel, kterou jsme rozjeli, ale nedokončili ve stanovém termínu. Dá se říct, že jakmile se situace zlepší, budeme v soutěži kapel pokračovat,“ říká Petr Samek, majitel klubu Knak.  

 

V regionu Benešova zase díky spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje v těchto dnech dostávají senioři „Veselé balíčky“. Ty kromě praktických předmětů od Besipu, knih z Knihkupectví Daniela, Rancherskými specialitami z Jestřebic nebo výrobky z pekárny Khek obsahují také nealkoholické pivo, včetně jeho bezlepkové alternativy. Balíčky dostávají senioři z domovů s pečovatelskou službou. „Jsme rádi, že nás pivovar neodmítnul, myslíme si, že v této době je potřeba udělat trochu radost nejohroženější skupině našeho obyvatelstva. Smyslem balíčku je zpříjemnit a zlepšit náladu všem, kteří jsou v domovech s pečovatelskou službou. Právě zde platí omezující pravidla nejvíce. Jednalo se o Domy s pečovatelskou službou města Benešov, Vlašim, Domov Seniorů Jankov a Domov Seniorů Vojkov,“ dodává nadpraporčík Jaroslav Bican, vrchní inspektor a koordinátor akce pro seniory.

5.5.2020